ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Mokotów Nova: nowy biurowiec w Warszawie

Firma Ghelamco rozpoczęła budowę kolejnego biurowca. Mokotów Nova dostarczy na rynek 40.000 m2 wysokiej jakości, nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Inwestycja powstaje na działce przy ul. Wołoskiej w Warszawie, zaledwie 500 m od Galerii Mokotów. Jest to największy projekt biurowy realizowany obecnie w tej części miasta.W skład kompleksu Mokotów Nova wejdą trzy połączone ze sobą budynki biurowe liczące od siedmiu do dwunastu kondygnacji. Trzy poziomy podziemne przeznaczono na garaż. Pod i obok kompleksu przewidziano parking na ponad tysiąc samochodów, co jest szczególnie ważne w rejonie, który od lat boryka się z niedoborem miejsc postojowych. Część kompleksu Mokotów Nova zaprojektowano tak, by oprócz biurowej spełniał także funkcję usługowo-handlową. Na parterze budynku znajdą się m.in. restauracja oraz salonik prasowy.


Kluczową zaletą inwestycji jest doskonała lokalizacja. Biurowiec powstaje w biznesowym centrum Mokotowa. Położenie, infrastruktura i bardzo dobry dostęp do środków komunikacji miejskiej zapewnią przyszłym najemcom wygodny i szybki dojazd zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. Dodatkowym atutem jest bliskość międzynarodowego portu lotniczego Okręcie oraz jednego z największych warszawskich centrów handlowych - Galerii Mokotów.


Projekt inwestycji jest rezultatem prac belgijskiej pracowni architektonicznej Jaspers & Eyers. Przy planowaniu budynku architekci zastosowali nowoczesne rozwiązania zapewniające funkcjonalne i efektywne wykorzystanie powierzchni, zarówno w przypadku aranżacji typu „open space”, jak i przy podziale na pokoje. Wysoki standard techniczny wzbogacą systemy komputerowego sterowania budynkiem oraz klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Ponadto, stały dostęp do świeżego powietrza gwarantować będą uchylne okna. Oryginalna fasada składająca się ze szkła, naturalnego kamienia i stalowych elementów nada inwestycji lekkości i nowoczesnego wyglądu. Wewnątrz kompleksu znajdzie się zielone patio z fontannami oraz elementami tzw. małej architektury. Budynek objęty zostanie całodobową ochroną oraz systemem monitoringu i kontrolą dostępu.


Kompleks Mokotów Nova zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2011 roku. Inwestycja stanowi kontynuację wprowadzonego przez Ghelamco na polski rynek modelu nowoczesnych parków biznesowych, których koncepcja gwarantuje przyszłym najemcom komfort pracy w środowisku przyjaznym biznesowi. Mokotów Nova to kolejny projekt biurowy belgijskiego dewelopera w tej części Warszawy. Do tej pory firma zrealizowała na Mokotowie m.in. takie kompleksy jak: Trinity Park oraz Marynarska Business Park.


O Ghelamco Poland:

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych. Firma realizuje ponadto, pod marką Ghelamco Residential, projekty mieszkaniowe o wysokim standardzie. Przez 19 lat, oddając do użytku ponad 350.000 m2 biur i magazynów, firma zdobyła reputację dewelopera, który zapewnia terminowość oraz wysoką jakość realizowanych inwestycji. Uznaniem wysokiej jakości jest szereg zdobytych przez firmę nagród.


Źródło: Ghelamco Poland

15.08.2010


Tagi: Ghelamco, Mokotów Nova, Warszawa, biurowiec, powierzchnie biurowe