renews.plqbusiness.plkontakt spotkania biznesowe polityka cookies partnerzy oferta o nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
WCL

Kamienica Rakowicka 8

Pierwotny projekt architektoniczny kamienicy został zmodyfikowany tuż po rozpoczęciu prac budowlanych w 1910 roku, dzięki czemu budynek ten można dziś uznać za imponujący przykład secesyjnej architektury.


Rakowicka 8 cechuje się doskonałą lokalizacją w centrum Krakowa, jedynie 10 minut od malowniczego staromiejskiego rynku. Dzieki położeniu w pobliżu Teatru Słowackiego, Opery Krakowskiej i innych ośrodków działalności artystycznej, to wyjątkowo atrakcyjny adres dla osób wrażliwych na sztukę.

W wyniku starannej renowacji za bogato zdobioną elewacją kryją się dziś wyjątkowe apartamenty oraz atrakcyjne powierzchnie biurowe i handlowe. Zarówno lokale mieszkalne jak i biurowe zawierają oryginalne, drobiazgowo odrestaurowane elementy wyposażenia, jak np. zabytkowe piece kaflowe, które tworzą atmosferę niespotykaną we współczesnych inwestycjach.


Połączenie historii z nowoczesnością

W zabytkową tkankę budynku wszczepiliśmy najnowsze rozwiązania podnoszące komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Działania te zaplanowanowaliśmy z rozwagą, aby nie zburzyć pierwotnego ładu estetycznego.


Współczesne dodatki, takie jak ośmioosobowa, cichobieżna winda czy system całodobowej ochrony i indywidualnej kontroli dostępu nie zakłócają wyjątkowej atmosfery, którą czuć we wnętrzu począwszy od sieni wejściowej. Oryginalne, odrestaurowane elementy wystroju wnętrz z poczatku ubiegłego stulecia, jak płytki ceramiczne Zahna Fliesen, czy ręcznie wykonana stolarka okienna, zostały w zużytych przez lata eksploatacji partiach uzupełnione odpowiednikami, wyprodukowanymi współcześnie na wzór zabytkowych pierwowzorów.


W sercu życia kulturalnego i biznesu

Rakowicka 8 cechuje się doskonałą lokalizacją w centrum Krakowa, jedynie 10 minut od malowniczego staromiejskiego rynku. Dzieki położeniu w pobliżu Teatru Słowackiego, Opery Krakowskiej i innych ośrodków działalności artystycznej, to wyjątkowo atrakcyjny adres dla osób wrażliwych na sztukę. Dla lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu zaletą będzie położenie nieopodal Plant oraz Parku Bractwa Kurkowego.


Doskonała lokalizacja zapewnia także łatwy dostęp do środków transportu publicznego - stacja główna PKP oraz przystanki autobusów i tramwajów znajdują się jedynie w odległości 5 minut spacerem, zaś dojazd samochodem na krakowskie lotnisko zajmuje 25 minut. Kolejną zaletą budynku jest położenie w pobliżu głównych centrów biznesowych oraz administracyjnych, najlepszych hoteli oraz centrów konferencyjnych.


W wyniku starannej renowacji za bogato zdobioną elewacją w kamienicy kryją się wyjątkowe apartamenty oraz atrakcyjne powierzchnie biurowe i handlowe. Zarówno lokale mieszkalne jak i biurowe zawierają oryginalne, drobiazgowo odrestaurowane elementy wyposażenia, jak np. zabytkowe piece kaflowe, które tworzą atmosferę niespotykaną we współczesnych inwestycjach.

Żyj w stylowym otoczeniu

Drugie, trzecie, czwarte oraz piąte piętro budynku kryje 14 ekskluzywnych apartamentów, o powierzchni od 40 do 132m². Na dwóch najwyższych kondygnacjach znajdują się 3 luksusowe, dwupoziomowe lokale mieszkalne typu duplex o imponujących rozkładach z dużymi, otwartymi tarasami oferującymi widok na Krakowskie Stare Miasto. Projektując modernizację kamienicy zadbaliśmy, aby zarówno najmniejsze, kameralne apartamenty typu studio, jak też największe z nich, zajmujące dwa piętra, oferowały możliwość elastycznej kreacji wnętrza stosownie do potrzeb przyszłych mieszkańców.


Aby pozostawić świadectwo minionej epoki, odnowiliśmy charakterystyczne elementy zabytkowego wystroju. Harmonizująca z oryginalnym projektem stolarka okien oraz oryginalne, odrestaurowane drzwi wewnętrzne podkreślają wyjątkowy charakter obiektu. Jednocześnie, wszelkie instalacje w budynku zostały wykonane na nowo i spełniają najnowsze normy z zakresu bezpieczeństwa, wydajności i jakości.


Pracuj w inspirującym środowisku

Powierzchnie komercyjne dostępne na wynajem dzielą się na lokale usługowe na parterze oraz biurowe na pierwszym piętrze.


Część usługowa oferuje:

  • 2 lokale, o powierzchni 141 lub 143 m² z możliwością ich połączenia oraz indywidualnej aranżacji
  • eleganckie drewniane witryny umożliwiające ekspozycję oferty i dające dostęp naturalnego światła
  • niezbędne instalacje: sanitarna, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, elektryczna oraz teletechniczna
  • pomieszczenia o wysokości 3,8 metra

Część biurowa oferuje:

  • 2 lokale o powierzchni 107 m² oraz 167 m² z możliwością ich połączenia oraz indywidualnej aranżacji
  • wykończone pomieszczenia sanitarne
  • stolarka okienna drewniana o klasycznym wyglądzie
  • niezbędne instalacje: sanitarna, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, elektryczna, teletechniczna
  • system kontroli dostępu

Więcej informacji na stronie: www.rakowicka8.plKONTAKT

Anna Patrzyk-Sperzyńska, tel.: 609 333 782

e-mail: anna.patrzyk@immobillogroup.com


WYNAJEM PROWADZI:

Immobillo Group Sp. z o.o.

ul. Św. Antoniego 2/4, brama A,

50-073 Wrocław

e-mail: leasing@immobillogroup.com

www: www.immobillogroup.com