ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

CH Serenada w Krakowie

Mayland planuje rozpocznie budowy Centrum Handlowego Serenada, które powstanie w krakowskiej dzielnicy Olsza w sąsiedztwie Centrum Handlowego Krokus, Multikina i największego w Polsce aquaparku. Dzięki temu powstanie największy w Krakowie kompleks handlowo – rozrywkowy o powierzchni ponad 100 000 mkw. Inwestor planuje jak najszybsze rozpoczęcie prac budowlanych aby oddać projekt klientom przed końcem 2015. Jest to o tyle realne, że CH Serenada posiada już prawomocne pozwolenie na budowę a rozmowy o finansowaniu inwestycji są finalizowane.


Centrum Handlowe Serenada powstanie w sąsiedztwie ulic Dobrego Pasterza i Gen. Bora-Komorowskiego w krakowskiej dzielnicy Olsza.


Położenie przyszłego Centrum w sąsiedztwie ulic Dobrego Pasterza i Gen. Bora-Komorowskiego oraz jednocześnie przy głównej osi komunikacyjnej Krakowa, na skrzyżowaniu głównych szlaków łączących północ z południem powoduje, że Centrum znajdzie się w strefie 15 min dojazdu samochodem dla prawie pół miliona mieszkańców, czyli praktycznie całej lewobrzeżnej części Krakowa. To oznacza, że jego strefa oddziaływania to milion mieszkańców a szacowany rynek konsumencki w tej strefie wynosi 2,330 mld euro.


To właśnie w północnej części Krakowa, gdzie powstanie Serenada, mieszka 70% populacji miasta i jednocześnie ma do dyspozycji tylko połowę dostępnej w mieście powierzchni handlowej. I właśnie tu nasycenie powierzchnią handlową jest o 15 % mniejsze niż w pozostałej jego części. Ta dysproporcja sprawia, że północne dzielnice są doskonałą lokalizacją dla nowych obiektów. Są to też dzielnice najgęściej zaludnione.


Docelowo Centrum Handlowe Serenada będzie miało 3 poziomy handlowe o łącznej powierzchni najmu 42 000 mkw. Pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych oraz wielopoziomowy parking. Całkowita liczba miejsc parkingowych ulokowanych na sześciu poziomach oraz na zewnątrz galerii wyniesie 3 280 miejsc. W Centrum Handlowym Serenada blisko 80 proc. najemców będzie pochodziło z branży modowej. Będzie tu można znaleźć sklepy 20 najważniejszych najemców z tej branży. Pozostała oferta handlowa Centrum zostanie uzupełniona o sklepy z wyposażeniem domu oraz sport i rozrywkę.


Na uwagę zasługuje fakt, że w Serenadzie powstanie największa w mieście strefa gastronomiczna o powierzchni 2 200 mkw. Dzięki temu Serenada przyciągnie nie tylko rodziny z sąsiadujących dzielnic ale również klientów z pobliskiego parku biznesowego. Sprzyja temu również doskonale zorganizowany transport miejski. Dogodny dojazd z centrum miasta oraz z licznie zaludnionej dzielnicy Nowa Huta (sześć regularnych linii autobusowych).


Przepływ klientów w Centrum zostanie zorganizowany w taki sposób aby Serenada pełniła rolę łącznika dla innych obiektów strefy handlowej. W Centrum powstaną bezpośrednie wejścia na każdy poziom ze wszystkich stron budynku. Wielopoziomowy parking zapewni równomierne przepływ klientów na wszystkich poziomach.


Źródło: Mayland

26.04.2014


Tagi: Centrum Handlowe, Serenada, Kraków