ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Galeria Wilanów

Galeria Wilanów to jedno z dwóch centrów handlowych planowanych do realizacji przez GTC S.A. w Warszawie. Obecnie trwają ostatnie przygotowania formalno-prawne do rozpoczęcia budowy. Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę przewidywane jest na lato 2014 r. Początek budowy Galerii Wilanów zaplanowany jest na 2015 r. Prace przy budowie centrum handlowego potrwa ok. 20-22 miesiące.


Galeria Północna powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Miasteczko Wilanów, w rejonie ul. Przyczółkowej i Klimczaka, w pobliżu planowanej trasy S2 (południowej obwodnicy Warszawy).


Inwestycja zaoferuje najemcom ponad 61 tys. m kw. GLA w ok. 250 sklepach i punktach usługowych. Galeria Wilanów to pierwsze w Polsce centrum handlowe nowego typu, otwarte na zewnątrz i otoczone placami zabaw, terenami zielonymi i miejscami wypoczynku. Inwestycja położona będzie w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Miasteczko Wilanów, w rejonie ul. Przyczółkowej i Klimczaka, w pobliżu planowanej trasy S2 (południowej obwodnicy Warszawy). Na obszarze ograniczonym 30-minutowym czasem dojazdu do Galerii Wilanów mieszka obecnie ponad 718 tys. osób.


GTC zamierza ubiegać się o ekologiczny certyfikat LEED dla Galerii Wilanów. Projekt inwestycji przewiduje wiele przyjaznych środowisku rozwiązań projektowych, takich jak retencja wody deszczowej, freecooling czy oświetlenie bezkolizyjnego tunelu dla rowerzystów diodami LED zasilanymi częściowo ogniwami słonecznymi.


Pierwsi kluczowi najemcy Galerii Wilanów to Grupa LPP, właściciel marek odzieżowych Reserved i Mohito oraz Home&You, sieci salonów z artykułami wyposażenia wnętrz. Kolejny najemca to Cinema City International – spółka planuje otworzyć w Galerii Wilanów multipleks z 12 salami kinowymi. Galeria odda do dyspozycji klientów ponad 2180 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz na dachu budynku.


Źródło: GTC SA

08.06.2014


Tagi: Wilanów, Galeria Wilanów