ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
koktajl
 

Rynek transportowy w Polsce w 2017 roku. Co, jak i dokąd transportujemy?

wykres


Najczęściej poszukiwaną usługą transportową w 2017 roku był przewóz palet oraz towarów na paletach – wynika z raportu Oferteo.pl o rynku transportowym w Polsce. Najpopularniejszym kierunkiem zarówno eksportu jak i importu są dla Polski Niemcy.


Krajowy czy zagraniczny?


wykres


Według raportu Oferteo.pl, największego polskiego serwisu łączącego poszukujących usług z ich dostawcami, największe zainteresowanie dotyczyło w 2017 roku transportu krajowego (47%): zarówno powyżej 3,5 ton jak i poniżej 3,5 tony. W przypadku przeprowadzek również przeważał transport krajowy: 5% zapytań złożonych w Oferteo wobec 1% zapytań dotyczących przeprowadzek zagranicznych.


W przypadku transportu zagranicznego najczęstszymi kierunkami importu oraz eksportu były w 2017 roku Niemcy.


Co transportujemy?


wykres


Zlecający transport najczęściej chcieli przewozić palety oraz towary na paletach (22% zapytań złożonych w Oferteo.pl), a w następnej kolejności – samochody oraz materiały budowlane i wykończeniowe (po 12% wskazań) oraz maszyny, w tym maszyny rolnicze (11%). Dla porównania: w ubiegłorocznym badaniu ankietowani najczęściej wskazywali na chęć przewożenia samochodów (17%) oraz palet i towarów na paletach (15%).


– Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej firmy transportowej, warto sprawdzić podstawowe informacje na jej temat, a wcześniej porównać kilka ofert, spośród których będziemy mogli ostatecznie wybrać najlepszą – mówi Karol Grygiel z Oferteo.pl. – Wpływ na finalną decyzję będzie miało wiele czynników, poczynając od ceny po stan firmowej floty, aż po dostępne terminy. Biorąc pod uwagę ten ostatni powód, powinniśmy planować transport z odpowiednim wyprzedzeniem.


Czym transportujemy?


wykres


W 2017 roku najczęściej poszukiwanym typem pojazdu była plandeka, firanka lub mega, której potrzebowało 28% badanych. O jeden pp. mniej wskazał na busa towarowego. W porównaniu do wyników zeszłorocznego badania oba typy pojazdów zamieniły się miejscami. Popularność lawety bądź lory oraz chłodni utrzymała się na podobnym poziomie jak w 2016 roku.


Jaki jest ciężar ładunku?


wykres


Najczęściej wskazywany (39%) przez uczestników badania Oferteo.pl ciężar ładunku nie przekraczał dwóch ton. Nieco mniejsze zainteresowanie ankietowani wykazali ładunkiem o ciężarze od 2 do 7,49 tony. Taki sam odsetek poszukiwał firmy, która przewiezie od 7,5 tony do 24 ton oraz powyżej 24 ton.


Źródło: Oferteo.pl

15.12.2017


Tagi: transport


SPOTKANIA BIZNESOWE

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej platformie elektronicznej...

DO WYNAJĘCIA W ŚRÓDMIEŚCIU WROCŁAWIA

giełda

Do wynajęcia hala z przeznaczeniem na cele produkcyjno-magazynowe przy ul. Góralskiej we Wrocławiu...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Właśnie mija rok od otwarcia nowego showroomu Kinnarps w Centrum Kongresowym ICE...

Forum Asset