ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

PlanRadar zwiększa sprzedaż i kontynuuje ekspansję

wykres


Pandemia koronawirusa gwałtownie przyspieszyła rozwój rynku aplikacji skierowanych dla branży budowlanej i nieruchomości. Konieczność zdalnego delegowania części zadań napędziła m.in. wyniki spółki PlanRadar, która w tym roku zadebiutowała na polskim rynku i skokowo zwiększyła sprzedaż. Autorzy aplikacji spodziewają się jednak, że to nie koniec wzrostów, a dopiero początek cyfrowej rewolucji na rynkach.


Wprowadzony na początku roku lockdown, a następnie ograniczenia w sposobie funkcjonowania firm, znacząco wpłynęły na tempo wdrażania rozwiązań IT wspierających pracę zdalną. Przedsiębiorstwa masowo poszukiwały narzędzi umożliwiających mobilne zarządzanie projektami i zapewniających zdalne delegowanie zadań. Ostatnie miesiące okazały się niezwykle intensywne m.in. dla austriackiej spółki PlanRadar, która w sierpniu br. oficjalnie rozpoczęła działalność na polskim rynku. Oprócz siedziby w Warszawie, tylko w tym roku firma otworzyła swoje placówki m.in. w Moskwie, Sztokholmie, Paryżu czy Madrycie. Warto przy tym podkreślić, że spółka odnotowała także wzrost o blisko 100 proc. w 2020 roku. Aktualnie z aplikacji PlanRadar korzysta już ponad 10 tys. klientów i 80 tys. użytkowników w 46 krajach, w tym również w Polsce.


– Pojawiliśmy się na polskim rynku w trudnym i wymagającym okresie pandemii, jednak już od początku spływało do nas mnóstwo zapytań. Firmy doceniły możliwość zdalnego delegowania zadań i mobilnego zarządzania projektami, ponieważ jest to rozwiązanie szyte na miarę dzisiejszych potrzeb biznesowych, które równie efektywne i przydatne pozostanie także po wygaszeniu pandemii. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek cyfrowej rewolucji. Firmy, które raz przekonają się do cyfrowych rozwiązań, nie będą już chciały wracać do analogowych pierwowzorów, a konkurenci nie będą mogli zostawać w tyle – oceniają Sander van de Rijdt i Ibrahim Imam, współzałożyciele PlanRadar.


Istotną zaletą aplikacji, takich jak PlanRadar, jest prosta oraz intuicyjna obsługa. Mimo zaawansowanych funkcji oraz dużych możliwości oprogramowania, nowy użytkownik już po zaledwie 10-minutowym szkoleniu jest w stanie zacząć z niego efektywnie korzystać. Cała praca odbywa się zdalnie, co pozwala nie tylko przyspieszyć i usprawnić jej przebieg, ale również zachować dystans społeczny, minimalizując ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem.


2020 to rok pandemii, ale i digitalizacji w wielu branżach

Według raportu „Przemysł 4.0 w Polsce – rewolucja czy ewolucja?”, sporządzonego przez firmę Deloitte, aż 70% liderów firm na polskim rynku uważa, że transformacja cyfrowa jest kluczem do utrzymania rentowności. Aspekt ten okazuje się szczególnie istotny w czasach spowolnienia gospodarczego, z którym mierzymy się obecnie. Zmiana modelu pracy, będąca skutkiem pandemii, na formę zdalną lub hybrydową, istotnie przyspieszyła postęp digitalizacji procesów zarządzania projektami. Rewolucja nie ominęła także branży budowlanej i nieruchomości, które musiały przystosować się do nowych obostrzeń oraz zadbać o przygotowanie zrealizowanych już budynków do obowiązujących norm bezpieczeństwa. Firmy z tych sektorów poszukiwały też narzędzi, które usprawnią komunikację w ramach organizacji oraz zabezpieczą ciągłość pracy, unikając tym samym opóźnień w przyjętym harmonogramie.


– Podczas największego w historii, globalnego przejścia firm w tryb home office mieliśmy szansę przekonać przedsiębiorstwa do naszego rozwiązania. W dobie społecznego dystansu firmy zmuszone były do implementacji narzędzi, które w szybki sposób pomogą przenieść komunikację do kanałów online i umożliwią koordynację prac, bez potrzeby fizycznego kontaktu z pozostałymi członkami zespołu. Wdrożenie aplikacji PlanRadar ukazało przedsiębiorcom, że takie rozwiązania są skuteczne i podnoszą efektywność realizacji poszczególnych zadań nie tylko w czasie pandemii. Nasi klienci korzystają z naszego narzędzia podczas przeprowadzania kontroli pracowników, raportowania bieżących przedsięwzięć czy na potrzeby wewnętrznych procesów. Praca wykonywana jest w sposób znacznie bardziej skuteczny, a jego użytkownicy są w stanie zaoszczędzić nawet do siedmiu godzin roboczych tygodniowo, co znacząco przekłada się na korzyści finansowe – mówi Bartosz Pietruszewski, Country Manager PlanRadar w Polsce.


Ekspert PlanRadar dodaje, że branża budowlana nadal jest jednym z najmniej zdigitalizowanych sektorów w naszym kraju. – Jednym z głównych powodów tego stanu jest późne pojawienie się odpowiednich narzędzi skrojonych na potrzeby tej branży. W tej sytuacji wyzwaniem dla firm IT jest wdrożenie rozwiązań, które nie zmienią diametralnie kultury organizacji, ale będą stanowić realne wsparcie w przeniesieniu dotychczasowej pracy do świata cyfrowego – tłumaczy Pietruszewski.


Odpowiedzią PlanRadar na bieżące potrzeby rynku i klientów jest systematyczne udoskonalanie oferowanego narzędzia i wzbogacanie go o kolejne, nowe funkcje. W ostatnim czasie aplikacja została zintegrowana z technologią BIM, która pozwala na modelowanie poszczególnych projektów w modelu 3D, a dodatkowo uzyskała też certyfikat ISO 27001, potwierdzający zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych informacji. Sama aplikacja posiada wsparcie dla użytkowników w języku polskim, ale na wszechstronną pomoc mogą liczyć również wielojęzyczne zespoły, których nie brakuje w polskiej branży budowlanej i nieruchomości.


Zobacz także: PlanRadar - cyfrowa rewolucja w polskiej branży budowlanej i nieruchomości


PlanRadar to oparte na chmurze oprogramowanie dla branż budowlanej oraz nieruchomości. Powstało w Wiedniu w 2013 roku. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 7,5 tysiąca klientów w 45 krajach na całym świecie i nawiązała współpracę z pierwszymi firmami w Polsce.


Aplikacja PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. PlanRadar łączy dużą funkcjonalność z łatwością wdrożenia i obsługi. Z aplikacji można korzystać na komputerach oraz urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS. Zarówno samo oprogramowanie, jak i wsparcie są dostępne w języku polskim. Pierwsze szkolenie pozwalające na rozpoczęcie efektywnego korzystania z narzędzia trwa tylko 10 minut.


PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów.


Źród6o: PlanRadar

28.12.2020


Tagi: PlanRadar, aplikacja, oprogramowanie, budownictwo, nieruchomości, zarządzanie zadaniami


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics postawił pierwszą kolumnę na terenie...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...