ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wyniki finansowe Lokum Deweloper za I kwartał 2021 r.

wykres


W pierwszym kwartale br. Grupa Lokum Deweloper wypracowała 13,0 mln zł przychodu wobec 97,7 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 3,3 mln zł, marża brutto – 25,5% (wobec 35,1% rok wcześniej). Po pierwszych trzech miesiącach 2021 r. odnotowano stratę netto w wysokości 4,1 mln zł.


Wynik finansowy jest pochodną poziomu przekazań, zgodnego z harmonogramem realizacji inwestycji. Do końca marca Grupa rozpoznała 20 lokali, wobec 253 w roku ubiegłym. Umowami deweloperskimi i przedwstępnymi zostało objętych 139 mieszkań, na koniec kwartału Grupa miała także zawartych 148 umów rezerwacyjnych.


– W I kwartale rozpoznaliśmy 20 lokali z inwestycji zakończonych głównie w 2020 roku, co ma odzwierciedlenie w wynikach finansowych za ten okres. Zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji na ten rok większość przekazań zaplanowana jest na II i IV kwartał – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper. – Niedawno zakończyliśmy budowę dwóch etapów krakowskich inwestycji Lokum Vista oraz Lokum Siesta i obecnie czekamy na otrzymanie pozwoleń na ich użytkowanie. Mieszkania z tych zrealizowanych projektów będziemy rozpoznawać w wynikach kolejnych kwartałów 2021 roku – dodaje prezes Kuźniar.


Grupa Lokum Deweloper w I kwartale 2021 r. rozpoczęła budowę 2 projektów obejmujących w sumie 230 lokali: I etapu Lokum Verde na Zakrzowie we Wrocławiu ze 107 lokalami oraz etapu IIIa osiedla Lokum Vista na Podgórzu Duchackim w Krakowie ze 123 lokalami. W tym czasie uzupełniono także ofertę łącznie o 260 mieszkań z II etapu inwestycji Lokum Verde i wspomnianego etapu IIIa osiedla Lokum Vista. Na koniec kwartału w ofercie znajdowało się 959 lokali (wobec 700 lokali w analogicznym okresie poprzedniego roku), a w budowie 1579 lokali (wobec 1000 lokali w I kw. 2020 r.). Bank ziemi Grupy Lokum Deweloper o powierzchni w sumie około 51 ha pozwala na realizację ponad 11 tys. lokali.


– W pierwszym kwartale tego roku uzupełniliśmy ofertę, rozpoczęliśmy kolejne budowy, a w przygotowaniu mamy nowe projekty we Wrocławiu i w Krakowie. Dążymy do stałego rozwoju Grupy oraz utrzymywania atrakcyjnego i zróżnicowanego asortymentu mieszkań, który pozwoli osiągać satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe i finansowe – mówi prezes Kuźniar.


5 marca 2021 r. Spółka Lokum Deweloper wyemitowała obligacje serii H o łącznej wartości nominalnej 100 mln zł, w celu spłaty zobowiązań, w szczególności tych wynikających z wyemitowanych obligacji serii E. Ich przedterminowy wykup sfinalizowany został na koniec marca br. W obrocie na rynku giełdowym znajdują się także obligacje serii F o łącznej wartości nominalnej 65 mln zł oraz obligacje serii G o wartości 35 mln zł.


Źródło: Lokum Deweloper

12.05.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...